Forum użytkowników portalu Webowiec.net

Forum użytkowników vortalu Webowiec.net


#1 2007-10-06 20:17:13

Qulek

Administrator

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-10-06
Posty: 13
Punktów :   
WWW

Bez prądu

Bez prądu
                       czyli co robicie w wolnym czasie. Nie odpowiadajcie, że się uczycie to jest podstawą naszego codziennego dnia szkolnego.  Chodzi mi rozrywka, hobby ale jak sam temat mówi nic związane z prądem.



Do czasu "bawiłem" się w parkour-owca.  Przedstawię Wam jak to mniej więcej wygląda  :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Pksautdebras.jpg - oto jedno z milionów zdjęć prezentujących Le.Parkour

Le Parkour ( często skracane do PK)  (z fr. sztuka przemieszczania się) jest pochodzącą z Francji formą aktywności fizycznej (dla niektórych stylem życia i filozofią) spopularyzowaną dzięki filmowi Yamakasi - współcześni samurajowie. Często bywa mylony z Freerun, wielu ludzi uważa się za uprawiających Parkour, gdy tak naprawdę trenują Freerun.

Główną ideą Parkour jest pokonywanie przeszkód stojących na drodze w jak najefektywniejszy sposób przy wykorzystaniu swojego ciała i jego możliwości, oraz tego wszystkiego, co nas otacza, obojętnie czy jest to aglomeracja miejska, czy też łono natury, jak np. las, góry. W "filozofii" Parkour zawiera się również dążenie do doskonalenia własnej osoby i wzmacniania siebie zarówno fizycznie jak i psychicznie. Osoba uprawiająca Parkour to traceur. Słowo pochodzi z francuskiego, oznacza nabój lub pocisk.

Za twórcę Parkour uznaje się Davida Belle'a.

Rozprzestrzenianie się Parkour na świecie

Film Luca Bessona "Yamakasi - współcześni samurajowie" był swoistym zapalnikiem w rozprzestrzenianiu się Parkour po świecie. Bardzo duży wpływ na boom związany z PK miała Anglia. Powstały tam dwa dokumenty: "Jump London" i zaraz po nim "Jump Britain", które miały przedstawiać Parkour. Niestety, popularność Parkour wiązała się nieodłącznie z ludźmi, którzy chcieli ją wykorzystać. W międzynarodowej społeczności pojawiły się spory, oskarżenia o komercję i o ogólne zatracenie głównych wartości, które niesie ze sobą filozofia Parkour.


Artykuł pochodzi z http://pl.wikipedia.org/wiki/Parkour - dowiesz się więcej klikając w ten link.


Jak już wspomniałem w dziale " Przedstaw się" zdrowie mi nie pozwala na dalszy "rozwój" tego "sportu".
Oprócz tego fantastycznego sportu lubię jeździć na rowerze.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plpłyty z tworzyw